Jsme tu pro Tebe!

TIO Zubní nit s mátovou příchutí

Z ricinového oleje - pevná a funkční 

Dostupnost Skladem (3 ks)
Kód: 209
149 Kč
TIO Zubní nit s mátovou příchutí

Proč nás baví: 

  • Chutná po mátě a vyžene všechno co nemá mezi zuby co dělat :) 
  • Je jí 50 m - vydrží fakt dlouho :) 
  • Ovoskované vlákno z ricinového oleje je obohacené kokosovým olejem, který působí proti zubnímu kazu a zklidní dásně
  • Bioplastová špulka se dá snadno zrecyklovat, stejně tak i krabička z FSC certifikovaného papíru, ve které se nit schovává.
  • TIO navíc podporuje ekologické projekty, a kompenzuje tak emise spojené s výrobou.
 

Nit můžete omrknout tady v tomhle videu:

Co s ní, až doslouží?

Nit je vyrobená z rostlinného polyamidu, který možná lépe znáte pod názvem nylon. Ten u nás bohužel není recyklovatelný. Než tomu tak bude, házejte prosím použitou nit do směsného odpadu. Možná si teď říkáte, v čem je tedy nit tak ekologická, když se hází do koše. Rozdíl je v tom, že se rozkládá mnohonásobně kratší dobu než ty vyrobené z běžného plastu. Díky svému rostlinnému původu je nit navíc téměř CO2 neutrální.

 

Parametry

Materiál: špulka z recyklovatelného bioplastu z cukrové třtiny, nit z nylonu z ricinového oleje
Certifikáty: Cruelty free and Vegan PETA, FSC
Délka: 50 m
Země původu: Vyrobeno v Itálii
Materiál obalu: papírová krabička
Co s obaly: krabičku recyklujte v kontejneru na papír
Co s ní, až doslouží: špulku recyklujte v kontejneru na plast, nit patří do směsného odpadu

 

Špulka je vyrobená z bioplastu z cukrové třtiny, který můžete recyklovat ve žlutém kontejneru.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

tio_logo

TIO založili Benjamin Beck a Fabian Ghosal s vizí kombinovat udržitelný přístup a holistický design tak, aby vytvořili kartáček přívětivý k životnímu prostředí, který bude zároveň stylovou alternativou k těm konvenčním.

Fabian má spoustu let zkušeností z produktového vývoje a designu a mimo jiné i z tvorby nových výrobků z listů rostlin. Benjamin roky pracoval pro mezinárodní kreativní agentury v oblasti návrhu produktů, komunikace a brandingu. 

Jejich zkušenost s prací pro mnoho značek, mimo jiné i pro velké výrobce zubních kartáčků, jim ukázala, že jen minimum firem skutečně a upřímně usiluje o udržitelnost. A to by rádi změnili. Jejich cílem je inspirovat i ostatní výrobce, nejlépe i ty největší, aby změnili svůj přístup a začali do skutečné udržitelnosti víc šlapat.

V TIO to nekončí jen u vynikajícího kartáčku. Moc dobře vědí, že velký vliv na zdravé zuby má technika čištění samotného. Proto s profesorem Zimmerem, děkanem fakulty stomatologie na Univerzitě Witten/Herdecke, připravili poučného a zároveň vtipného průvodce každodenním čištění zubů. Můžete si ho stáhnout zde (v angličtině).

Koupí kartáčku TIO podpoříte i čištění světových oceánů

TIO si uvědomuje, že jedna věc je prevence vytváření plastového odpadu. A druhá, neméně důležitá vyčištění toho, který již vznikl a plave v obrovském množství ve světových mořích a oceánech. Proto finančně podporují projekt The Ocean Cleanup, největší světovou iniciativu v této oblasti. Koupí kartáčku se tak svým malým dílem také připojujete.